Jesteś tutaj

Kredyt celowy na zakup samochodu i jego korzyści

Nazwa użytkownika

Stronę napędza Drupal
10
lis

Z każdym rokiem przybywa na rynku ciekawych produktów bankowych. Ze względu na rosnące zainteresowanie nie dziwi fakt, że znaczącą większość stanowią przede wszystkim różnego rodzaju kredytu. Pośród nich znaleźć można także kredyty celowe na zakup samochodu, które z każdym rokiem cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów. Powodem tego jest fakt, że banki oferują coraz bardziej atrakcyjne ich warunki zaś sam proces uzyskiwania kredytu na auto jak również jego zakupu staje się coraz mniej skomplikowany.

Dlaczego warto wybrać kredyt samochodowy

Zdaniem bardzo wielu osób na kredyt samochodowy warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na jego niskie koszty. Oprocentowanie jest bowiem o wiele niższe niż kredytów gotówkowych. Taka sytuacja to wynik mniejszego ryzyka kredytowego dla banków. W przypadku kredytów gotówkowych nie mają one żadnego zabezpieczenia spłaty, zaś w przypadku kredytów celowych, takich jak właśnie te z przeznaczeniem na zakup samochodu to właśnie kupione auto stanowi zabezpieczenie kredytowe. Aby ułatwić klientom wybór banki zmieniły formę zabezpieczenia na znacznie łatwiejszą do uzyskania dla klienta. Już nie ma konieczności wpisywania tak zwanego zastawu bankowego, ta czynność bowiem wykonywana była prze sąd co znacznie wydłużało całą procedurę. Obecnie bank staje się właścicielem auta w 49 procentach, a dodatkowo klient przy podpisywaniu umowy o kredyt podpisuje także tak zwaną umowę przewłaszczeniową. W myśl jej postanowień w przypadku braku wpłat bank staje się właścicielem pozostałej części auta i może nim swobodnie dysponować.

Dla kogo kredyt samochodowy

Kredyty samochodowe przeznaczone są praktycznie dla wszystkich. Mogą się o nie starać zarówno firmy jak też osoby fizyczne. Czasem jest to dla nich jedyny sposób na zakup młodszego auta, które z racji wieku nie będzie sprawiać takich problemów w czasie eksploatacji. Dlatego zdaniem bardzo wielu osób kredyt samochodowy jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym niż zakup starszego auta, które może wymagać wielu napraw. Oczywiście starając się o kredyt trzeba posiadać zdolność kredytową, banki bowiem sprawdzają zainteresowanych klientów w bazach dłużników. Jednakże niektóre rozpatrując wnioski akceptują opóźnienia w spłatach, właśnie ze względu na możliwość zabezpieczenia kredytu. Klienci jednak powinni sprawdzić, jakie ograniczenia wobec samochodów które mają być przedmiotem kredytu wyznacza bank. Czasem finansowanie jest możliwe tylko w przypadku tych samochodów, które w dniu zawierania umowy kredytowej są nie starsze niż 10 lat. Takie postepowanie to wynik działań towarzystw ubezpieczeniowych i możliwości zawarcia umowy Auto Casco. Ten rodzaj ubezpieczenia jest bowiem przez bank wymagany podczas całego okresu kredytowania, zaś niektórzy ubezpieczyciele ze względu na ryzyko określają że auto które ma być przedmiotem takiej właśnie umowy nie może być starsze niż 10 lat. Zainteresowany kredytem klient powinien jednak sprawdzić takie informacje bezpośrednio u źródła, czyli w banku.

Theme designed by OLEK - copyright © 2022